czwartek, 11 sierpnia 2016

Nasza realizacja - Schody w atrium biurowca Focus w Warszawie oraz szklana kładka nad wejściem głównym.

Stalowe monstrum z charakterystycznymi nitami oraz podstawa przypominająca lokomotywę tworzy niesamowitą konstrukcję z niepowtarzalnym klimatem. 


Lekkości dodają im szklane balustrady.


To najczęściej filmowane wyroby naszej firmy, wielokrotnie na ich stopniach odbywały się wieczory wyborcze głównych polskich partii politycznych. Pokazy mody czy spoty reklamowe. Również szklana kładka jest często tłem dla reklam.


Kładka jest szklanym pomostem na szkielecie wykonanym z przestrzennych form ze stali nierdzewnej.


Wszystko w typie techno i modern, warto obejrzeć, mimo upływu lat pięknie się starzeje.

6 komentarzy:

 1. Focus! świetna ponadczasowa realizacja! montaż takiej ilości stali to chyba nie była prosta sprawa co?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było w porządku i wszystko się udało, współpracowaliśmy z fantastycznymi architektami z pracowni śp prof. Kuryłowicza. Efekt jest właśnie taki ponadczasowy bo to się nie starzeje, ciągle jest wykorzystywane jako tło do spotów i realizacji tv lub filmowych. Co do paru rzeczy to mieliśmy wątpliwości np. jak wytrzyma po latach blacha ryflowana pokrywająca stopnie, dziś można już stwierdzić że jest ok a nawet bardzo ok.

   Usuń
 2. ah ileż wartkich akcji serialowych przetoczyło się po tych schodach i po tej kładce...wszędzie rozpoznam to miejsce :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie Pani Magdo, a wracając do blachy to stalowa pomalowana świetnie się wyciera i fajnie wygląda to naturalne "wyświechtanie" butami setek i tysięcy ludzi. Aluminiowa jest ok choć przy schodach w galerii jak np. na Bemowie trochę za bardzo się wyciera- to jednak spore natężenie ruchu. Nierdzewna jest w zasadzie nie do zdarcia choć też się wyciera ale już tak ładnie to nie wygląda jak w malowanej, nie ma takiej fajnej patyny od używania.

   Usuń
  2. A te kółka i detale ze stali przy podstawie to też wasza robota czy to jakieś gotowe elementy?

   Usuń
  3. To miało symbolizować taki techniczny rodowód (steam punk się kłania) robiliśmy sami oczywiście. Powinno jeszcze być lśniące od oleju i stękać jak lokomotywa ale chyba klienci by się płoszyli i brudzili, szkoda...

   Usuń