wtorek, 30 sierpnia 2016

Nasza realizacja - Apartamentowiec w Poznaniu

Balustrady całoszklane na tarasach apartamentowca w Poznaniu to kolejny przykład realizacji, gdzie klient postawił na ekskluzywny efekt. Szkło swoim wyglądem kojarzy się z kruchością i delikatnością, gwarantujemy jednak, że zastosowanie szkła w budownictwie to poza nietuzinkowym i pięknym wyglądem, to gwarancja solidnego i trwałego materiału.


Temat bezpieczeństwa i praktyczności w użytkowaniu balustrad czy schodów całoszklanych był poruszany kilkakrotnie.


Jeśli chodzi o utrzymanie szkła w czystości odsyłamy Was do naszego wpisu Czy szklane nawierzchnie są łatwe do utrzymania w czystości? Ekskluzywne i bezpieczne szklane konstrukcje.


Jaki był zamysł i życzenie klienta? Współczesny minimalizm , prostota i elegancja. Dlatego balustrady całoszklane są bez nakładki pochwytu na górze. Takie trendy dominują obecnie w nowoczesnej architekturze.


Dolne mocowanie balustrad całoszklanych schowane są pod podłogą tarasu oraz zakryte wąskimi nierdzewnymi kształtkami. Poszczególne apartamenty zostały oddzielone poprzecznymi szybami.



www.tierspol.pl

2 komentarze:

  1. Kurczę, taka balustrada jest prawie w ogóle niewidoczna, no i nie ma tych wszystkich paskudnych stalowych mocowań, które zwykle psują efekt... Jest taka opcja, żeby w ten stalowy profil na górnej krawędzi wmontować oświetlenie świecące na szybę? jakiś pasek led? da się to ukryć czy wtedy ten profil będzie musiał być dużo większy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jasne, da się i to w różny sposób, zależnie od intencji może być dyskretnie lub bardziej widoczne, może być tylko rozjaśniona szyba albo nadany kolor. Pochwyt nie musi być większy, same ledy nie zajmą dużo miejsca, należy tylko dobrze rozwiązać sprawy z podłączeniem, spadkami napięć w przewodach i zasilaczem i już działa.

      Usuń