niedziela, 22 maja 2016

Praktyczne schody szklane. Schody całoszklane. Szklane konstukcje.

Czy schody szklane są praktyczne?

Szkło to materiał przyszłości, jest go wokół nas coraz więcej, wypiera inne materiały ponieważ wciąż jest doskonalone i genialnie łączone z innymi materiałami przez co zyskuje nowe wspaniałe właściwości. To realizacja marzenia o „szklanych domach”.


Szkło to materiał bardzo wytrzymały na równomiernie rozłożone naciski a poprzez obróbkę cieplną (hartowanie) uzyskuje też ogromną wytrzymałość na zginanie i dynamiczne obciążanie np. ciężarem chodzących po schodach lub pomostach ludzi. Jeśli do tego skleimy kilka tafli razem uzyskamy grubą „kanapkę” , może utrzymać bardzo duże obciążenie.


Szkło nie jest bardziej śliskie niż inne materiały stosowane do wykonania stopni schodów. Dzięki pokryciu nadrukiem przeciwślizgowym, jego powierzchnia stawia dobry opór utrudniając poślizgnięcie się.Szkło to bardzo trwały materiał, nie wymaga konserwacji a jedynie czyszczenia. Czyszczenie dzięki nowoczesnym środkom jest proste i daje wspaniałe efekty.


To materiał, który „zwraca uwagę swoją nienarzucającą się obecnością”- schody całoszklane lub pomost ze szkła są elementem, którego nie sposób nie zauważyć. Poprzez swoją przezroczystą strukturę nie dominuje i nie przytłacza wnętrza, przede wszystkim wzbudzają zachwyt i fascynację.

Szklane schody pasują zarówno do ceglanych ścian starego pałacu jak i rustykalnej chaty z bali. Schody znakomicie wyglądają w modernistycznym wnętrzu inteligentnego domu przyszłości.


Możliwości barwienia lub podświetlenia są tutaj nieograniczone i pozwalają zmieniać jego wygląd według indywidualnej wizji przyszłego właściciela schodów szklanych.


Oryginalność rozwiązań i wyglądu to wciąż niezaprzeczalny atut tego materiału bo to wciąż materiał bardzo nowy w zastosowaniu do schodów.Czekamy na Wasze pytania!

www.tierpol.pl

7 komentarzy:

 1. Generalnie szkło mnie fascynuje, pracuję nad wnętrzem na poddaszu starej kamienicy i tam ma być właśnie dużo szkła , wszystkie ścianki działowe, łazienka i schody na antresolę a może antresola też? Jak to działa w zetknięciu z imprezą organizowaną przez gospodarza takiego lokalu? Jest to odporne?

  OdpowiedzUsuń
 2. Spokojnie wytrzymuje nawet bardzo intensywne imprezy typu wesela albo firmowe incentive. Kiedyś widziałem jak kilkadziesiąt osób stało jednocześnie na całoszklanych schodach pozując do zdjęć, aż lekko się sprężyłem- ale nic się nie stało.

  OdpowiedzUsuń
 3. a czy ten nadruk przeciwpoślizgowy może być tylko w wersji takich "kropek" czy może to byc indywidualny wzór np jakieś napisy albo figury geometryczne, obrazki..?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadruków jest ogromny wybór choć drobne kropki (kwadratowe lub okrągłe) o różnych rozmiarach i odstępach między nimi są najczęściej używane. Wynika to z pewnych praktycznych powodów. Ale teoretycznie każdy indywidualny wzór też jest możliwy.

   Usuń
  2. no tak rozumiem, że odstępy nie mogą być za duże bo się zrobi ślisko ale jakby np napis był odpowiednio drobny..? Mam klienta-muzyka, który chce mieć nadrukowany tekst piosenki na szklanych schodach i to jeszcze na czarno żeby był widoczny z góry i z dołu...da radę coś takiego wykombinować czy to przegięcie?

   Usuń
  3. Dałoby się na pewno, niezły pomysł i chyba oryginalny. Można by nawet nuty nadrukować ale aby to było skutecznie przeciwślizgowe trzeba by gęsto nut , czyli np. Bach by się nadał np. Wariacje Goldbergowskie.. idealne. ale współczesna muzyka jest dość oszczędna w nuty- ale coś by się wymyśliło.

   Usuń
  4. Podsunąłem klientowi pomysł z tymi nutami i jest zachwycony! nie wiem czy Bach go przekona ale oni grają taką sieczkę, że akurat nut jest dużo...tylko tekstu mało ;) Ale będziemy kombinować coś w te stronę

   Usuń