środa, 11 maja 2016

Schody wewnętrzne. Jak planować schody wewnętrzne? Najlepsze schody do wnętrza. Oryginalne schody szklane.

Jeśli szukasz rozwiązania ekonomicznego, ale stanowiącego dobry współczesny standard to właściwe będą schody z drewnianymi stopniami na stalowych belkach – istnieje paleta możliwości zależnie od rodzaju drewna na stopnie, ich rozmiaru oraz sposobu wykonania belek stalowych i ich materiału. Do tego gama balustrad i już mamy w czym przebierać.

Schody ażurowe Tierspol
Schody na ażurowych wstęgach ze stali stylizowanej na cornet z dębowymi stopniami

Jeśli ma być oryginalnie , niebanalnie i elegancko to szukamy rozwiązań ze szkłem hartowanym, a stal możemy zastąpić np. mosiądzem, a w niektórych przypadkach miedzią.

Formy mogą być zarówno bardzo proste ale i wyszukane. Liczy się smak, gust oraz doświadczenie i wyczucie w stosowaniu materiału.


Zwykle architekt daje nam w projekcie jedynie szkicowy rzut schodów planując ich usytuowanie.
Detale natomiast zawsze powinniśmy omówimy ze specjalistą.

Powinniśmy to zrobić jak najszybciej, ale mamy mnóstwo problemów z budową i ciągle to odkładamy. Jest to częsty błąd podczas planowania etapów budowy i wykończenia. Schody to istotny element we wnętrzu zarówno funkcjonalny jaki i estetyczny dlatego nie warto zwlekać i zasięgnąć porad fachowców w tej dziedzinie.


Ostatnim momentem, w którym musimy mieć skonkretyzowany zamysł schodów i podjąć niezbędne przygotowania do zaplanowania wszystkich kwestii związanych ze schodami ( rozmiar, kształt, oświetlenie, mocowania)  to budynek w stanie surowym zamkniętym, w którym zaczynamy układać instalacje. Na tym etapie musicie już wiedzieć:

Jakie schody planujesz mieć? Ich rozmiar, kształt, rodzaj konstrukcji i materiału.

Gdzie i w jaki sposób będą zamocowane, zarówno na dole i na górze, a czasami w innych punktach. Niezbędne jest zaplanowanie kształtu otworu stropowego schodów, miejsc mocowania, grubości betonu, zbrojenia, wzmocnienia krawędzi pod balustrady, a często nawet ściany obok schodów. Jeśli schody mają być podświetlane niezbędne jest zaplanowanie doprowadzenia instalacji.Co w przypadku jeśli o schodach pomyśleliśmy za późno?

 Zbyt późne zaplanowanie i wdrożenie projektu schodów może niestety prowadzić do tego, że schody są mocowane niedbale, prowizorycznie np. pomiędzy rurkami ogrzewania podłogowego albo do słabej ścianki działowej czy komina. Zawsze jednak fachowe doradztwo specjalistów może uratować sytuację. 

Firma Tierspol oferuję fachowe doradztwo w zakresie planowania budowy schodów, projektu schodów oraz świadczy usługi  budowy schodów. 

Nasi specjaliści są do Waszej dyspozycji. Czekamy na Wasze pytania.

www.tierspol.pl

6 komentarzy:

 1. No wreszcie miejsce gdzie można sobie powyjaśniać jak to porządnie zrobić. Ja walczę ze schodami i w ogóle całym wystrojem salonu od dwóch lat i koncepcje zmieniają się, firmy przychodzą i odchodzą a mnie się nie podoba. Mogę wydać sporo grosza ok, ale chciałbym aby to wyglądało inaczej niż u wszystkich znajomych. Co zrobić wobec tego jak już ktoś ci zbudował schody (przynajmniej konstrukcję) i podłoga na tym jest a chcesz to zmienić teraz, tylko prucie zostaje? może wyśle gdzieś na maila zdjęcia i coś doradzicie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę przyślij zdjęcie coś poradzimy na pewno, prucie to ostateczność. Zresztą najpierw trzeba zrobić projekt nowych schodów. Jak już Ci się spodobają to uzgodnimy jak te stare zdemontować i zamontować nowe. Czekam na zdjęcia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne schody!Cudo, sama bym chciała mieć takie u siebie w domu. Mistrzostwo świata.

  OdpowiedzUsuń
 4. Schody jak z bajki o Królowej Śniegu lub najlepszego musicalu, każdy schodząc z takich schodów czuje się wyjątkowo jak gwiazda. Solidność, precyzja, piękno jednym słowem - doskonałość.

  OdpowiedzUsuń