poniedziałek, 9 września 2019

Szklane daszki - ochrona i dekoracja

Gdy nasze drzwi potrzebują ochrony przed warunkami atmosferycznymi, a my myślimy o stylowym elemencie poprawiającym estetykę naszego domu, warto zastanowić się nad szklanym daszkiem. Co brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego daszku szklanego?


Szkło to nowoczesne i gustowne rozwiązanie, wzbogacające styl naszego budynku bez nadmiernej ingerencji w jego estetykę, w przeciwieństwie do materiałów takich jak drewno, stal czy aluminium. Szkło podobnie jak wymienione materiały sprawdza się równie dobrze (a czasami nawet i lepiej) jako wytrzymały i odporny element, będąc trwałym i solidnym materiałem, nie wymagającym dodatkowej konserwacji. Łatwość czyszczenia szklanego daszku jest bardzo istotnym czynnikiem. Szklane daszki pasują bowiem do nowoczesnych elewacji, mogą stanowić eleganckie wykończenie klasycznych kamienic, ale wykorzystuje się je również w budynkach użyteczności publicznej oraz przy renowacji zabytków, dlatego że nie ingerują one w nierzadko bogato zdobioną, zabytkową fasadę.

W przypadku zakupu drzwi musimy zwrócić uwagę czy producent drzwi nie zastrzega sobie w umowie obowiązku odpowiedniego zadaszenia. Nie posiadanie wymaganej osłony, skutkować może utratą gwarancji w razie zniszczenia drzwi. Jak jednak odpowiednio dobrać szklany daszek, tak by był jednocześnie funkcjonalny i estetyczny? Daszki dostępne na polskim rynku muszą spełniać odpowiednie dyrektywy i posiadać niezbędne certyfikaty, gwarantujące iż dany produkt spełnia surowe wymogi bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest także samo szkło. Można wybrać tradycyjną, transparentną taflę, która idealnie wpasuje się w zasadzie w każdy budynek, nie ingerując w jego wygląd. Chcąc uchronić się przed ostrym światłem słonecznym możemy skorzystać z rozwiązania oferowanego przez szkło mleczne lub zaciemnione.

Wiedząc już jakie parametry musi spełniać nasz daszek, możemy opracować jego kształt, wielkość i rodzaj montażu. Mocowanie pełni niezwykle istotną rolę, a jego dobór powinien być dyktowany jakością materiału z jakiego został zrobiony. Dobrze dobrane mocowanie daje poczucie ochrony zarówno w przypadku struktur ramowych, jak i coraz popularniejszych bezramowych, które ceni się ze względu na konstrukcyjny minimalizm, w jeszcze większym stopniu odciążający fasadę budynku. Bezramowe daszki szklane można instalować za pomocą wsporników lub mocowań punktowych i cięgien gwarantujących stabilność. Mocowania wspornikowe pozwalają na uzyskanie swoistego lekkiego wyglądu, co ułatwia montaż.

Szeroko stosowane zadaszenia ze szkła przydają się w równego rodzaju projektach architektonicznych. Chronią przez warunkami atmosferycznymi elementy fasady i drzwi szczególnie narażone na ich negatywny wpływ. To dzięki szklanym daszkom wejście do budynku nabiera cech przytulnej ostoi, nawet gdy stoimy przed drzwiami. Zachęcamy do zastanowienia się nad tym rozwiązaniem i przejrzenia oferty firmy Tierspol specjalizującej się w użytkowych konstrukcjach szklanych.





5 komentarzy:

  1. Szkło jest super! Mam zamówioną na szklane.eu szklaną balustradę i szklane drzwi i wygląda to super - minimalistycznie i nowocześnie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Również polecam! Specjaliści godni zaufania, piękne produkty :)

      Usuń
  2. Szklane zadaszenie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć osłonę przed deszczem i nie tracić jednocześnie widoku na niebo.
    https://www.metal-gum.com/zadaszenia-szklane

    OdpowiedzUsuń
  3. Widziałam nie raz na żywo takie daszki ze szkła nad drzwiami i jak dla mnie to rozwiązanie jest naprawdę dobrym pomysłem a utrzymanie nie powinno sprawiać kłopotów. Kto wykonuje takie daszki? Nie wiem sama, może takie firmy jak Glass System które specjalizują się w elementach ze szkła dla firm i do domów mieszkalnych?

    OdpowiedzUsuń
  4. Uważam, że to bardzo przydatne rozwiązanie. Tym bardziej, że oglądam obecnie warszawa mieszkania bo zamierzam zakupić nieruchomość.

    OdpowiedzUsuń