piątek, 30 sierpnia 2019

Balustrady z giętego szkła w centrach handlowych

Przestrzeń w galeriach handlowych to największa wartość w tego typu budynkach.  Wszyscy wystawcy pragną by ich szyldy i produkty były nie tylko widoczne z dużej odległości ale także wyróżniały się charakterystyką projektu. Czy w takim środowisku znajdzie się miejsce na stylowe balustrady wyróżniające się designem, lecz nie przyćmiewające tego co oferują wystawcy? Oczywiście. Odpowiedzią na to pytanie są szklane balustrady.


Balustrady w centrach handlowych spełniają przede wszystkim funkcję użytkową. Są zabezpieczeniem, pozwalającym gościom galerii na bezpieczne poruszanie się, jak również swobodne odnajdywanie się w przestrzeni handlowej w osi horyzontalnej i wertykalnej. Wychylając się za solidną balustradę z łatwością odnajdziemy interesujący nas sklep. Użycie szkła w galeriach handlowych nie jest przypadkowe. Balustrady aby spełniać swoją funkcję, muszą mieć odpowiednią wysokość, w przeciwnym razie ich funkcje zabezpieczające byłyby mocno upośledzone. Jednak używając balustrad np. ze stali ograniczamy w olbrzymim stopniu widoczność. Pasaże handlowe to długie przejścia osadzone na kilku piętrach. Zabarykadowanie takiej powierzchni wystawowej, zmniejszałoby wizualną dostępność sklepów położonych na wyższych partiach galerii. Zastosowanie szkła likwiduje ten problem.

Zastosowanie szkła w galeriach handlowych jest eleganckie i wygodne. To bardzo istotne aby przy tak gęstym zagospodarowaniu przestrzeni, mieć poczucie przestronności i oddechu. Klienci centrów handlowych nie powinni czuć się zamknięci w tunelu, ani mieć poczucia atakowania przez nadmierną ilość bodźców. Szklane balustrady, współgrające z architekturą budynku zdają ten egzamin doskonale. Rozsądne zagospodarowanie przestrzeni połączone z umiejętnym oświetleniem (tym naturalnym i tym sztucznym) są przepisem na sukces. Czy jednak oznacza to że balustrady muszą być nudne i bez charakteru? Zdecydowanie nie. Jeśli nie chcemy eksperymentować z nadrukiem na szkle, personalizując nasze szklane zabezpieczenia, możemy użyć szkła giętego.


Wielu architektów, aby urozmaicić wygląd galerii handlowych coraz częściej odchodzi od kanciastych prostych linii. Okrągłe wcięcia w przestrzeni gastronomicznej, czy półokrągłe wypukłości z wygodnymi fotelami pojawiające się między pasażami, stają się normą. To dzięki nim centra handlowe przypominają współczesne świątynie. Szklane balustrady mogą właśnie tam pokazać swój urok, wpasowując się swoją nieoczywistością w projekt galerii. Szkło kojarzone jest głównie z liniami prostymi i swoistą smukłością. To właśnie dlatego gięte szkło pięknie kontrastuje z idealnie prostymi witrynami sklepowymi, zachowując szklaną spójność estetyki.

Balustrady firmy Tierspol goszczą w centrach handlowych w całej Polsce, a doświadczenie i precyzja w wykonywaniu konstrukcji ze szkła giętego pozwala nam się szczycić jakością i estetyką wykonania naszych balustrad. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

4 komentarze:

  1. Bardzo ładnie, nowocześnie się prezentują. U mnie w domu też na pewno świetnie się sprawdzą. Teraz wybieram jednak solidne wkłady kominkowe do swojego salonu, na wszystko przyjdzie czas.

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecamy balustrady ze strony www.inox4you.eu? Świetnie się prezentują?

    OdpowiedzUsuń
  3. Polecamy www.inox4you.eu! Ich oferta rozłożyła mnie na łopatki!

    OdpowiedzUsuń