poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Wykorzystaj dobrze przestrzeń pod schodami

Schody to nieodzowny element każdego piętrowego pomieszczenia. Wiele kreatywnych rozwiązań wynika nie tylko z samej konstrukcji czy z rodzaju materiału z jakiego zostały wykonane, ale także z niewykorzystanej przestrzeni pod nimi. Zazwyczaj nie jest to spora powierzchnia, ale szkoda byłoby zmarnować tych kilka metrów i nie wprowadzić czegoś praktycznego lub innowacyjnego do naszego domu czy mieszkania. Obecnie w projektach wnętrzarskich coraz częściej wykorzystuje się przestrzeń pod schodami. Ciekawym zastosowaniem, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy szerokie wejście i bliskie sąsiedztwo okna, jest postawienie pod schodami ławki z siedziskiem lub leżanki. Dzięki takiej aranżacji zyskamy mini strefę relaksu, w której będziemy mogli wypić poranną kawę, przeczytać ulubioną książkę czy podziwiać piękny widok.

Najczęściej spotykanym pomysłem na zagospodarowanie miejsca pod schodami są wszelkiego rodzaju zabudowy, w których w zależności od preferencji domowników może powstać biblioteczka, pomieszczenie gospodarcze, kącik telewizyjny, a nawet domowe biuro. Niewielka przestrzeń pod schodami może także posłużyć jako szafka na leżakujące trunki, w której z pewnością nie powinno zabraknąć dekoracyjnego szkła.

W dużym reprezentacyjnym domu, gdzie zgodnie z naszym zamysłem zostały zaprojektowane schody i pełnią one także funkcję dekoracyjną, łatwiej jest zaplanować przestrzeń pod nimi. Trudniej wtedy, kiedy mamy małą powierzchnie i liczymy się z każdym metrem. I tu z pomocą mogą wam przyjść półki, szafki i szuflady. Takie najpraktyczniejsze rozwiązanie pozwoli zaprojektować wam przestrzeń w ten sposób, by starczyło miejsca na książki, pamiątkowe zdjęcia, czy nawet waszą garderobę.

Powierzchnia pod schodami, która wydawać by się mogło nie jest przydatna, daje wiele możliwości. Jednym z najprostszych i najtańszych rozwiązań jest ustawienie pod schodami waszych ulubionych roślin i kwiatów. Ten pozytywny element wystroju domu czy mieszkania będzie pięknym dodatkiem, wprowadzi ciepło i przytulną atmosferę. Ciepły klimat domowego ogniska, i to dosłownie, można stworzyć umieszczając pod schodami kominek. To dość nietypowe rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę, a domownicy zyskają miejsce na chłodniejsze wieczory.

Przy projektowaniu przestrzeni pod schodami nie omieszkajcie pamiętać także o waszych ukochanych pupilach. Możecie tam urządzić legowisko, w którym każdy pies czy kot poczuje się komfortowo.

Pomysłów na aranżację miejsca pod schodami jest zdecydowanie więcej. Jedyne co może was ograniczać to wyobraźnia. Najważniejsze żeby cieszyć się z dodatkowego, wolnego miejsca w naszym mieszkaniu czy domu.

Czekamy na Wasze pytania i komentarze!
e-mail: tadeusz@tierspol.pl
Tel. 89 741 20 95  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz