poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Nietypowe schody zmienią charakter Waszych wnętrz

Projektanci schodów z coraz większą odwagą tworzą projekty schodów do wnętrz. Kiedyś królowała prostota i funkcjonalność, dziś ważny jest design. Ciekawie zaprojektowane schody mogą dodać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru, ciesząc samym widokiem ich użytkowników. Jakie projekty zwracają naszą uwagę? Przedstawiamy pięć naszym zdaniem najciekawszych nietypowych realizacji, które mieliśmy okazję stworzyć od podstaw.

1. Szklana perfekcja w Twoim domu

Szkło to wyjątkowy produkt, który jeszcze kilka lat temu nie kojarzył się nikomu ze schodami. Trendy się zmieniły, producenci rozpoczęli produkcję specjalnie wzmocnionego szkła i okazało się, że to wyrób doskonale nadający się do produkcji schodów. Wygląd designerski, nadający wnętrzom lekkości stanowi nie lada atrakcję dla użytkowników i gości domu.

Tego rodzaju realizacje są wyzwaniem nie tylko dla projektantów, ale i producentów. Trzeba włożyć ogrom pracy, by schody wyglądały tak jak te na zdjęciu. Ale efekt końcowy – bezcenny!

2. Ażurowe wstęgi nadają charakteru

Idea tego rodzaju schodów narodziła się kilka lat temu. Szeroka gama dostępnych wzorów i kolorów sprawia, iż taka kompozycja znakomicie prezentuje się w różnych wnętrzach.

Konstrukcja opiera się na dwóch ażurowych blaszanych wstęgach nośnych, natomiast kształt i rozmieszczenie otworów mogą być zróżnicowane. Propozycje wzorów są szerokie, począwszy od kwiatów, wzorów z pancerzy żółwia, skóry lamparta, po figury geometryczne. Wychodzimy z założenia, że jedyne co może nas ograniczyć to tylko wyobraźnia oraz wytrzymałość i sztywność konstrukcji.

3. Drewno i szkło – połączenie idealne

Połączenie drewna i szkła jest jednym z najciekawszych połączeń produktów w branży budowy schodów. Dotyczy to szklanych stopni i drewnianych balustrad, ale działa także w drugą stronę, czyli drewnianych stopni i szklanych balustrad.

Dobrze dobrana kolorystyka pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat w każdym wnętrzu. W przypadku schodów widocznych na zdjęciu dodać należy, że są to schody w apartamencie na ostatnim piętrze  hotelu, z przeszklonymi ścianami, przez które wpada światło wyjątkowo oświetlające schody.

4. Lekkość i prostota w doskonałym wydaniu

Schody ażurowe weszły do kanonu produkcji schodów stosunkowo dawno, ale trudno porównywać pierwsze projekty z tymi obecnymi. Mianem schodów ażurowych określamy schody, które nie posiadają podstopnic. Podstopnice to pionowe elementy, które znajdują się pomiędzy trepami. Brak stopnic sprawia, że schody nabierają formę ażurową.

Sama konstrukcja wygląda na lekką i prostą, ale produkcja tego rodzaju schodów wymaga wyjątkowej dokładności. To produkt, który doskonale sprawdza się w domu, ale i w siedzibie firmy, czy centrach handlowych.

5. Wzór robi różnicę

Blacha wykorzystywana jest w produkcji schodów od wielu lat. Kiedyś spotykaliśmy ją ze względu na uniwersalność łatwość czyszczenia w budynkach gospodarczych. Ale konstruktorzy już dobrych kilka lat temu sięgnęli po ten produkt z myślą o domowych wnętrzach.

Nie jest to jednak blacha zwykła, a ryflowana, czyli posiadająca na sobie tłoczenia. Z biegiem czasu okazało się, że wycięcie ciekawych wzorów w blasze daje dodatkowy efekt. Rodzaj wycinanego wzoru jest oczywiście dowolny, ale zawsze bierzemy pod uwagę sugestie klientów. Ten akurat zdobi pracownię jednej z najbardziej znanych polskich kreatorek mody.

Czekamy na Wasze pytania i komentarze!
e-mail: tadeusz@tierspol.pl
Tel. 89 741 20 95  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz