poniedziałek, 20 maja 2019

Restaurujesz balkon lub taras? Zainwestuj w szklaną balustradę.


Zbliża się lato. Stare sfatygowane schody i balustrady Twojego tarasu, czy balkonu zasługują na odpoczynek. Zastąpić je może nowocześnie wyglądające szkło. Przejrzysta powierzchnia sprawdza się doskonale w odsłoniętych częściach domu.


Sezon grillowy trwa. Co zatem stoi na przeszkodzie by cieszyć się nim w pełni, zarówno na podwórku, jak i na naszym balkonie? Szklane balustrady świetnie sprawdzają się przy wiosennych i letnich imprezach, gdy chcemy mieć ogląd na całe otoczenie. Łatwość czyszczenia szklanych powierzchni sprawi, że nasze balustrady będą nie tylko „imprezoodporne” ale również skutecznie zabezpieczą gości przed nieprzyjemnymi wypadkami.

Szklana balustrada na naszym balkonie, to także inwestycja w komfort użytkowania naszego domu. Siedząc wygodnie na leżaku, nie jesteśmy odseparowani od otaczającej nas przygody. Możemy relaksować się po ciężkim dniu, jednocześnie obserwując biegające po podwórku dzieci. Szkło to symbol prostoty i precyzji, co nie umniejsza jego roli w eleganckim designie, który coraz intensywniej korzysta z tego materiału, łącząc skromność z wysmakowanym luksusowym stylem.
Gładkie powierzchnie szklanych balustrad, nie oznaczają obowiązkowej transparentności tego materiału. Jeśli pragniemy chronić swoją prywatność możemy bez przeszkód skorzystać z mlecznego szkła, czy personalizowanych nadruków. Tego typu konstrukcje cieszą się wysoką popularnością, nie tylko w prywatnych domach. Szerokie zastosowanie szklanych balustrad w centrach handlowych i budynkach instytucji publicznych, są najlepszą gwarancją bezpieczeństwa i atrakcyjności.


Sam rodzaj balustrady, wpływa bardzo mocno na to jak nasz balkon lub taras będzie się prezentować. To od nas zależy czy wybierzemy balustradę całoszklaną z minimalna ilością elementów montażowych, czy może postawimy na balustrady z aluminiowymi poręczami. Bez względu na to jaki wybór podejmiemy, warto przemyśleć samo zastosowanie balustrady. Czy nacisk postawiony będzie na jej użytkową stronę czy estetykę i minimalistyczny wygląd?

Zastanawiając się nad wymianą starej balustrady, rozważmy zatem wybór szkła. Ta znaczna zmiana odświeży Wasz dom i subtelnie wpisze się w jego styl. Zbliżające się wakacje i trwająca w najlepsze wiosna zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu. Ze szklanymi balustradami doświadczymy go w pełni, nie oddalając się od domu, którego wygląd dzięki nowej inwestycji zwróci uwagę Waszych gości.

1 komentarz: