czwartek, 22 grudnia 2016

Rodzaje szkła w naszych produktach

Szkło to materiał, który na stałe wszedł do produkcji schodów, balustrad czy zadaszeń stosunkowo niedawno. Jeszcze 20 lat temu nikt nie wyobrażał sobie szklanych schodów czy balustrad, obecnie to jeden z popularniejszych materiałów. Są różne sposoby obróbki szkła, takie jak satynowanie, piaskowanie czy odbarwianie, dzięki którym możemy otrzymać różne efekty. Na które warto zwrócić uwagę?



Balustrady, schody czy zadaszenia coraz częściej wykonywane są ze szkła. Ten materiał zrewolucjonizował branżę i obecnie nikt nie wyobraża sobie odejścia od szklanych wykończeń. Istnieją różne rodzaje obróbki szkła wykorzystywanego do budowy schodów, balustrad, przegród czy zadaszeń, m.in.:

  • szkło float – najpopularniejszy rodzaj, charakteryzujący się lekko zielonkawą barwą, która jest widoczna szczególnie na krawędziach.
  • szkło piaskowane – tworzone jest za pomocą oddziaływania na powierzchnię szkła silnym strumieniem drobnego piasku, który oddziałuje na czyste szkło tworząc chropowatą i nieprzezroczystą powierzchnię. Można także piaskować szkło miejscowo, dzięki czemu można utworzyć dowolne wzory na szkle.
  • szkło odbarwione (optiwhite) – dzięki zastosowanym procesom, szkło jest całkowicie pozbawione zielonkawego odcienia. Doskonale przepuszcza światło, dlatego polecane jest we wnętrzach, w których walory estetyczne i właściwości optyczne są wyjątkowo ważne.
  • szkło satynowane – poddane jest działaniu kwasu. Dzięki temu otrzymuje się efekt zmatowienia powierzchni. Takie szkło dobrze przepuszcza światło, a przy tym zasłania to, co znajduje się po jego drugiej stronie.

Co więc wybrać do swoich wnętrz? Wiele zależy od tego jak nasłonecznione jest pomieszczenie, w którym chcemy montować wyrób ze szkła i od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. W przypadku szkła piaskowanego czy satynowanego, są to powierzchnie, które zakrywają to co znajduje się po drugiej stronie. Jeśli chodzi o szkło float czy optiwhite, to z naszego doświadczenia wynika, że float jest najpopularniejszym szkłem, pewnie także ze względu na cenę. Jest to dobrej jakości wyrób, ale dla bardziej wymagających klientów, pewnym „mankamentem” może być jego zielonkawy odcień. Choć nie rzuca się on tak bardzo w oczy, to jednak dla znawców wyrobów ze szkła, jest widoczny.

Możemy zatem śmiało polecić szkło odbarwione, optiwhite produkcji firmy Pilkington, które świetnie przepuszcza światło i co najważniejsze, jest absolutnie przezroczyste, bez zielonego odcienia.

Różnicę widać na poniższych fotografiach!



Czekamy na Wasze pytania i komentarze!

e-mail: tierspol@tierpol.pl
www.tierspol.pl

1 komentarz:

  1. Ja nie uważam, że zielony odcień to coś złego, wręcz przeciwnie, to naturalna cecha tego materiału, szlachetna i dodająca mu "wagi" płyty są bardziej trójwymiarowe mają swoją "masę". Popieram stosowanie normalnego zielonkawego szkła.

    OdpowiedzUsuń