poniedziałek, 19 grudnia 2016

Jakie są najnowsze trendy w wyglądzie schodów i balustrad?

Schody i balustrady w XXI wieku zaczęły pełnić nie tylko praktyczną, ale także estetyczną funkcję we wnętrzach naszych domów czy pomieszczeń biurowych. Stały się pewnym symbolem nowoczesności, ich możliwości docenili projektanci wnętrz, a firmy produkujące schody i balustrady prześcigają się w kolejnych pomysłach na ich wygląd. Które rodzaje schodów i balustrad są obecnie najpopularniejsze?


Podstawowa funkcja schodów to oczywiście niezmiennie możliwość przemieszczania się pomiędzy różnymi kondygnacjami budynku. Ale wraz z trendem otwartych przestrzeni w domach, schody już dawno przestały być tylko i wyłącznie elementem służącym do przemieszczania się. W starym budownictwie, schody najczęściej tworzyły klatkę schodową, nie tworzącą jedności z wnętrzem. To się zmieniło, schody i efektowne balustrady są obecnie także elementem wystroju wnętrza. To spowodowało potrzebę nowych rozwiązań, w których kluczową rolę odgrywają szkło, różne rodzaje stali, mosiądz czy drewno przeróżnego pochodzenia.

Obecnie, schody o prostej budowie z drewnianymi stopniami, bez ornamentów i ozdobników, zgodne z tendencjami w wystroju mieszkań są najpopularniejsze. O tym oczywiście decyduje cena i przywiązanie klientów do tradycyjnego materiału jakim jest drewno. Stosowane są konstrukcje stalowe, najczęściej z wycinanych laserem z blachy elementów.
Najnowsze trendy dotyczą przede wszystkim rodzaju wykorzystywanego do produkcji materiału. Szkło, mosiądz, stal nierdzewna – o te rodzaje materiałów często pytają klienci, którzy chcą otworzyć się na nowoczesność.

Wraz ze zmieniającymi się trendami w budowie schodów, zmieniają się balustrady, które dziś tworzone są głównie ze szkła. Posiadają jak najmniej innych elementów, czasem w ogóle nie widać niczego innego tylko płyty szklane wychodzące z podłogi lub stropu. Choć trzeba pamiętać o tym, że wciąż projektuje się ciekawe stalowe balustrady.

Ostatnio modne stają się balustrady tworzące jednocześnie np. konstrukcję schodów wycięte w grubej blasze laserem i potem malowane lub specjalnie dekorowane, aby dopasować je do wnętrza. Firma Tierspol opracowała niedawno prototyp pochwytu szklanego i oferuje go klientom, ale to na razie absolutna nowość i klienci muszą się oswoić z takim rozwiązaniem.

Czekamy na Wasze pytania i komentarze!

e-mail: tierspol@tierpol.pl
www.tierspol.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz